امروز سه شنبه یازدهم شهریورماه 1393 خورشیدی
آرشیو اخبار   
همایش روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) تهران
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تبریک و گرامیداشت پنجم ذی القعده روز ملی بزرگداشت امامزادگان معرفی و تکریم مقام و منزلت امامزادگان را یک وظیفه دینی و ادای دین به پیشگاه، پیشگامان ترویج فرهنگ و معارف شیعی در ایران اسلامی دانست.
سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه امروز 5 ذی القعده به نام روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان نامگذاری شده است،گفت: جشن های زیر سایه خورشید به مناسبت روز ملی بزرگداشت امامزادگان و همزمان با دهه کرامت از امروز در 2 هزار امامزاده کشور آغاز...
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مودت ذریه پیامبر (ص) براساس آیات قرآن و هم به زبان شریعت واجب تکلیفی است ، گفت : تجلیل از امامزادگان ، تجلیل از ایمان آنان ، شهادت و ایثار است.
همزمان با همایش روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) ، هفت تن از هیات امنا و خادمان امامزادگان با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه نشان مودت دریافت کردند.
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه امامزادگان ذریه پیامبر(ص) و اهل بیت (ع) و بعنوان نشانه ای الهی محسوب می شوند، گفت: ارادت به این امامزادگان، ارادت به پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به راه اندازی آزمایشی پرتال جامع امامزادگان گفت: در این پرتال ، سه هزار مقاله پیرامون امامزادگان بارگذاری شده است.
هیأت وزیران به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد تا مبلغ 500 میلیارد ریال بابت رد دیون دولت به سازمان اوقاف و امور خیریه اختصاص دهد.
حجت‌الاسلام و المسلمین علی محمدی در سیزدهمین سالگرد آیت‌الله اسماعیل صالحی مازندران در مسجد جامع شیرگاه با اشاره به لزوم تکریم عالمان دینی اظهار داشت: تکریم و احترام به عالمان دینی که عمری را در مسیر آموزه‌های دینی تلاش کردند، تکریم الهی است.
مسئول هیئت امنای بقعه متبرکه امامزاده سیدناصر(ع) چشام داورزن از مشارکت بانوان زائر برای توسعه کتابخوانی در این بقعه با اهدای مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال خبر داد.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه مانه و سملقان با بیان اینکه چهار وقف جدید در چند روز اخیر در این شهرستان به ثبت رسید ، گفت :در یکی از آنها، دو هکتار زمین کشاورزی ، وقف برگزاری مراسم برای امام حسین (ع) شد.
سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان بافت از وقف ملکی با نیت ساخت مسجد در یکی از روستاهای این شهرستان خبر داد.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قم از راه اندازی کاروان رضوی به همراه خادمان حرم حضرت معصومه(س) برای غبارروبی آستان مقدس امامزادگان در استان خبر داد.
مجموعه پنج‌جلدی «آستان آسمان» با موضوع معرفی پنج امامزاده واجب‌التعظیم شهر تهران از سوی موسسه نشر شهر منتشر شده و همزمان با روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرک در فرهنگسرای ارسباران رونمایی می‌شود.
مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به برگزاری همایش مهارت زندگی با رویکرد تربیت دختران در سازمان اوقاف گفت: این همایش با سخنرانی حجت الاسلام دهنوی برگزار می شود.
گروههای خبری  
 • ویژه

 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :