امروز چهارشنبه بیست و ششم شهریورماه 1393 خورشیدی
آرشیو اخبار   
سخنگوی سازمان اوقاف گفت: مراسم کلنگ زنی ساخت نخستین بیمارستان تخصصی سرطان در کشور روز یکشنبه 30 شهریورماه در موقوفه روحانی نژاد واقع در جوار حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می شود.
قائم مقام بنیاد توسعه وعمران موقوفات کشور گفت: تلاش داریم موقوفاف مرده کشور را با احداث پروژه های تجاری فرهنگی مسکونی احیا و زنده کنیم.
مدیر کل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف از کاشت91 هزار اصله نهال در مساحتی بالغ بر یک میلیون و صد هزار و974متر مربع در بقاع متبرکه و امامزادگان در سال 92 خبر داد.
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه جهرم از ثبت 290 سند اجاره در نيمه نخست سال جاري در منطقه خبر داد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از برگزاری دوره آموزشی اصول حسابداری،شبکه مدیریت و تعقیب دعاوی ,وقفی در محاکم قضایی و حقوقی در استان خبر داد.
یک مدرس اخلاق و پژوهشگر ديني گفت:در دفاع از حق و حقوق موقوفات و حفظ آنان بايد شجاع بود و همانطور كه خداوند مي فرمايد:«إِنَّ اللَّهَ يُدَافِعُ عَنِ الَّذِينَ آمَنُوا »،من دفاع گر هستم؛پس مومن بايد به خدا اعتماد و تكيه كند زیرا تكيه گاهي است كه فرو ريختني...
نماینده مردم تویسرکان در مجلس با تاکید بر حاد بودن مشکل بیکاری ، گفت: بهره‌وری کاربردی از بقاع متبرکه و امامزاده‌ های برخوردار از پتانسیل بالا، ضمن کاهش بیکاری، بستری برای ارتقای درآمد تویسرکان می‌ شود.
دبیر علمی نخستین کنگره بین المللی حضرت بی بی حکیمه(س) گفت: 100 مقاله علمی، پژوهشی به دبیرخانه این همایش ملی در گچساران ارسال شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رشتخوار از ثبت وقف یک ملک مسکونی و باغ به ارزش دو میلیارد و صد میلیون ریال در این شهرستان به‌عنوان ششمین وقف امسال رشتخوار خبر داد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 53 وقف جدید در استان به ثبت رسیده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زرندیه گفت: یک قطعه زمین به ارزش 2 میلیارد و 500 میلیون ریال در زرندیه برگزاری و پذیرایی مراسم مذهبی وقف شد.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سی‌و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن ویژه شکوفه‌ها در بخش خواهران در مجموع با 112 شرکت کننده از عصر روز سه شنبه 25 شهریورماه آغاز شد.
نماینده مردم کرج، اشتهارد، فردیس و آسارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اوقاف برای فعال شدن فعالیت های قرآنی در مساجد تلاش کند ، گفت : اگر جوان با مسجد و قرآن کریم مانوس شود ، بیمه خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با بیان اینکه یک هفته تمام استان البرز حال و هوایی قرآنی خواهد داشت ، گفت : ایجاد انگیزه در نوجوانان البرزی ثمره برگزاری مسابقات سراسری قرآن شکوفه هاست.
رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم گفت: هم اکنون 1500 تفسیر مختلف از قرآن کریم در فرهنگ شیعه وجود دارد و بیش از 700 ترجمه قرآن نیز به زبان فارسی موجود است.
گروههای خبری